Już 21 lipca 2024 r. w Brodnicy odbędzie się długo oczekiwany XVII Jarmark Ekologiczny z Królewną Anną. Oficjalne otwarcie jarmarku zaplanowano na godz. 13:00, a na odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Tradycyjne i Ekologiczne Specjały

Na przedzamczu, jak co roku, stanie kilkadziesiąt stoisk oferujących ekologiczną żywność, wyroby artystyczne i rośliny ozdobne. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich zadbają o to, aby każdy mógł spróbować pysznych potraw regionalnych. Będzie to doskonała okazja, aby skosztować lokalnych specjałów i dowiedzieć się więcej o tradycjach kulinarnych regionu.

Miasteczko Zdrowia

Nierozłączną częścią jarmarku jest Miasteczko Zdrowia, gdzie każdy będzie mógł wykonać bezpłatne badania oraz uzyskać porady specjalistów. To idealne miejsce, aby zadbać o swoje zdrowie i dowiedzieć się więcej o profilaktyce zdrowotnej.

Muzyczne Występy

Na scenie jarmarku nie zabraknie również koncertów. Wystąpią m.in. Paweł Stasiak z zespołem Papa D, Piotr Szewczyk, zespół Mitra oraz Miejski Chór Canto Grazioso. Będzie to doskonała okazja, aby posłuchać różnorodnej muzyki i spędzić czas w miłej atmosferze.

Organizacja i Partnerzy

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Brodnicy, a współorganizatorem Muzeum w Brodnicy. Partnerami są Bank Spółdzielczy w Brodnicy, firma SUN CREW, PGK, MPWiK, PEC, BDK, MiPBP, Stowarzyszenie Ekołan, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, Nadleśnictwo Brodnica, Brodnicki Park Krajobrazowy oraz Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Jarmark jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

źródło: Urząd Miasta Brodnica

 

Kontakt

PojezierzeBrodnickie.Info

Łukasz Karczewski

Tereszewo 93e, 13-306 Kurzętnik

tel. + 48 606 717 551

email: kontakt@pojezierzebrodnickie.info