Winnica Dolina Drwęcy | PojezierzeBrodnickie.Info

Witajcie w Dolinie Drwęcy - malowniczej winnicy położonej na urokliwym Pojezierzu Brodnickim, w sercu miejscowości Jajkowo. Nasza historia sięga roku 2020, kiedy z pasji i marzeń o własnym winie postanowiliśmy stworzyć coś wyjątkowego - miejsce, które pozwoli nam pielęgnować sztukę winiarstwa w niepowtarzalnym otoczeniu nad meandrującą Drwęcą.

Dolina Drwęcy to nie tylko nazwa, to nasza pasja, miejsce, w którym odnajdujemy inspirację i spełniamy marzenia. Nasza winnica składa się z trzech uroczych wzniesień, potocznie nazywanych "górkami". To tutaj, na przestrzeni około 4800 nasadzeń, dominują białe odmiany winogron. Wybór białych odmian nie był przypadkowy - nasz chłodny klimat i krótszy okres wegetacyjny sprzyjają ich uprawie. Białe winogrona potrzebują mniej słońca, by osiągnąć pełnię smaku i aromatu.

Nasza przygoda z winem zaczęła się dawno temu, kiedy jeszcze jako sommelierzy i managerowie restauracji delektowaliśmy się różnorodnością smaków i aromatów. Teraz z dumą możemy powiedzieć, że stworzyliśmy coś, co przekracza granice zwykłej pasji - stworzyliśmy Dolinę Drwęcy.

Zapraszamy Was do odkrywania z nami tajemnic wina, do podróży przez smaki i doświadczenia, które pozostaną z Wami na długo.

Winnica Dolina Drwęcy

Kontakt

PojezierzeBrodnickie.Info

Łukasz Karczewski

Tereszewo 93e, 13-306 Kurzętnik

tel. + 48 606 717 551

email: kontakt@pojezierzebrodnickie.info